Вітаю Вас Гість | RSS
Середа
22.01.2025, 03:07

КЗ ПО ГСР "Центр дитячо-юнацької-творчості"

Головна Історія ЦДЮТ Реєстрація Вхід
Меню сайту

Гра "Сокіл" Джура

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Форма входу

Історія Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості

Ось уже як 32 роки гостинно відкриває свої двері для дітей та юнацької молоді Васильківський районний центр дитячої та юнацької творчості.

Кожного дня до нього поспішають діти, для яких центр творчості став другим домом, місцем, а якому вони повністю можуть розкрити свої таланти та потенціал, місцем, де живуть вічні істини добра, краси, знань та творчості.

Діапазон напрямків навчання в закладі охоплює всі сфери сучасного життя: науку, мистецтво, культуру та економіку. 1884 учня з населених пунктів району займаються різними видами художньо-естетичної, науково-технічної, туристсько-краєзнавчої, дозвілево-розважальної діяльності, а також  декоративно-ужитковим мистецтвом та народними промислами.

Творчі об’єднання закладу працюють в трьох основних приміщеннях загальною площею 1022 кв.метри (смт. Гребінки, смт. Калинівка), а також на базі 16 шкіл району, двох дошкільних закладів, двох СБК.

ЦДЮТ має потужний кадровий склад – це 56 висококваліфікованих педагогів, 33 з яких – основні працівники, 23 працюють за сумісництвом. Це люди, які допомагають дітям розкрити себе, зробити свої перші кроки до творчості.

Сьогодні васильківський районний центр дитячої та юнацької творчості – це сучасний позашкільний навчальний заклад, який має ефективну співпрацю зі школами, установами, організаціями, державними органами влади. Це високий рівень навчально-виховної роботи, який підтримується талановитими і творчими педагогами на чолі з директором, відмінником освіти Шевченко Лідією Василівною, яка була призначена на цю посаду з 1980 року.

Але кожен навчальний заклад. Як і людина, має свою історію, свої традиції, свою життєву палітру. Тож 15 серпня 1980 року Васильківською районною радою народних депутатів було прийнято рішення № 212 від 1 липня 1980р. про відкриття в смт. Гребінки позашкільного закладу, який мав назву «Районний Будинок піонерів та школярів».

Багато різноманітних масових заходів проводили працівники Будинку піонерів та школярів району: конкурси піонерських агіткультбригад, краєзнавчі конференції та туристичні зльоти, форуми юних інтернаціоналістів. Спільно з воїнами військових частин, розташованих на території району, проводилася піонерська військово-спортивна гра «Зірниця» та комсомольська «Орлятко». До дня створення СРСР проводилися традиційні фестивалі дружби народів. Піонери вели альбоми-літописи, альбоми-естафети цікавих піонерських справ, ідучи маршрутом Всесоюзного піонерського Маршу «Завжди напоготові!» для активістів шкіл працювали: школа піонерського активу «Червоний галстук», районний комсомольський штаб «Корчагінець», районна рада друзів жовтенят «Сонечко». Для дорослого активу працював клуб «Вожатий», проводились навчання працівників районних піонерських таборів, шкільних таборів праці та відпочинку старшокласників, таборів на базі груп продовженого дня.

Робота Будинку піонерів була спрямована на виховання у дітей з юних літ усвідомленого почуття обов’язку, самореалізацію особистості, правильного та усвідомленого  визначення дитиною своєї позиції та місця у житті. Колектив працював над реалізацією основної мети діяльності: надати підростаючому поколінню невичерпні можливості для розвитку своїх здібностей, для духовного і фізичного зростання.

Будинок піонерів та школярів розміщувався в одній кімнаті при СЮТ в смт. Гребінках по вулиці Білоцерківській, а вся гурткова робота з дітьми проводилася на базі шкіл району, сільських будинків культури та по місцю проживання дітей. На той працювало 24 гуртки в яких займалося 756 дітей.        

В 1982 році для Будинку піонерів було звільнено приміщення дитячого садка в смт. Гребінки по вулиці Леніна 82, загальною площею 120 квадратних метрів.

Одночасно з гуртковою роботою, Будинок піонерів залишався центром і координатором піонерської роботи в районі. Працівники закладу тричі на тиждень виїжджали в школи, надаючи допомогу медпрацівникам в організації позакласної та позаурочної роботи з дітьми. В обов’язки працівників Будинку піонерів та школярів входило: спрямовувати роботу піонерських дружин, аналізувати стан справ на місцях, допомагати в усуненні недоліків у роботі шкільних піонерських та комсомольських організацій.

З метою більш масового охоплення дітей району творчими об’єднаннями позашкільного закладу у вільний від навчання час виконком районної ради народних депутатів своїм рішенням № 206 від 22 липня 1986 року вирішив6 організувати в смт. Калинівці філіал районного Будинку піонерів і школярів, включивши його до складу районного культурно-спортивного комплексу. Під філіал було виділено приміщення по вулиці Леніна 61, загальною площею 586 кв.метрів. це була двоповерхова чудова споруда з актовим залом та майстернями для роботи з дітьми.

В 1986 році гуртками Будинку піонерів було охоплено 2015 дітей району. Працювало 86 педагогів, з них – 38 сумісників.

В зв’язку з розширенням сфери діяльності районного Будинку піонерів та школярів, новими підходами. Формами та методами виховної роботи в закладах освіти, створенням нової системи виховних структур, з метою сприяння роботі громадських дитячих та молодіжних організацій, удосконалення гурткової роботи та введенням нових програм, що передбачали повноцінне використання вільного часу школярами, районна державна адміністрація 17 серпня 1992 року розпорядженням № 229 – 3 постановила: перейменувати Васильківський районний Будинок піонерів та школярів у Васильківський районним центр творчості та позашкільної виховної роботи з школярами. В ці роки гуртковою робою закладу було охоплено 2860 дітей. Керівниками творчих об’єднань працювали 98 педагогів, з них 49 – за сумісництвом.

Найбільше охоплення творчими об’єднаннями Центру творчості району було в 1998 році – 3260 осіб. В закладі працювали 116 педагогів, з них 56 за сумісництвом.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 433 від 6 травня 2001 року Васильківською райдержадміністрацією здійснена перереєстрація закладу і з 6 листопада 2001 року він має назву «Васильківський районний центр дитячої та юнацької творчості» (ЦДЮТ, розпорядження № 255).

ЦДЮТ включений до ЄДРПОУ і має ідентифікаційний код 25666823.

Заклад має актово-спортивну залу, кабінет-майстерню для технічного моделювання та конструювання, два кабінети рукоділля, кабінет-майстерню радіоелектронного конструювання, хореографічні класи, кабінет моделювання та конструювання одягу, студію образотворчого мистецтва, вокальну студію, кабінет народознавства «Світлиця» та інші кабінети, які забезпечені необхідними матеріалами та обладнанням, відповідно до навчальних програм та профілю творчого об’єднання.

Продовжується процес реформування закладу, пошук раціональних ідей функціонування, запровадження нових педагогічних технологій щодо творчого розвитку дітей та юнацтва.

Життєдіяльність закладу будується на передачі вихованцям соціальних цінностей, становленні їх здатності шукати, знаходити та стверджувати смисл свого життя.

Навчально-виховний процес в закладі здійснюють 58 педагогів, з них:

  • 1 – Заслужений учитель України,
  • 2 – нагороджені знаком МОН «Софія Русова»,
  • 1 – нагороджений відзнакою «Василь Сухомлинський»
  • 3 – знаком «Відмінник освіти України»,
  • 2 – грамоти МОН України
  • 2 – подяки МОН України
  • 24 – грамотами обласної адміністрації,
  • 6 – грамотами обласної ради,
  • 6 – грамотами департаменту освіти
  • 6 – грамотами райдержадміністрації,
  • 6 – грамотами районної ради.
  • 10 – подяки районної ради
  • 28 – грамоти відділу освіти РДА

Мета діяльності педагогічного колективу ЦДЮТ спрямована на: виховання всебічно розвинутої особистості з постійною потребою в самореалізації та самовдосконаленні, надання дітям та юнацтву додаткової освіти, здійснення їх попередньої профорієнтації та організацію культурного дозвілля.

Стратегія розвитку ЦДЮТ базується на принципі забезпечення широкого спектру соціально-освітніх послуг для покращення якості життя дітей і молоді, для успішної соціалізації вихованців.

ЦДЮТ має не тільки багате минуле і творче сьогодення, а й широку перспективу розвитку у майбутньому. У 32-й рік своєї історії ЦДЮТ входить сучасним, зверненням у майбутнє і готовим до нових творчих злетів. Творчий колектив сьогодні утримує високу ноту натхнення і стимулювання діяльності

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання
 pedpresa.com

Захист прав дітей
Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

Архів записів

Васильківський районний центр дитячої та юнацької творчості © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz